Mezza Voce

Logo 7Zespół muzyczny Mezza Voce w składzie:

Danuta Widuch Jagielska – śpiew20140424_161849

Artystka wokalnie kształciła się   w klasie śpiewu solowego u profesora Jana Ballarina. Od września 1982 r. związana z Operetką Śląską. Następnie pod szyldem Teatru Muzycznego w Gliwicach i G.T.M. śpiewała aż do momentu likwidacji sceny muzycznej. Występowała w klasyce operetkowej i musicalach m.in. ,,Wesoła Wdówka" (Praskowia), ,,Orfeusz w piekle" (Junona), ,,Anna Karenina" (Agafia), Zdjęcie0603,,Zorba" (Marina), ,,Footloose (Betty Blast), ,,Hello Dolly" (Ernestyna), ,,Oklahoma" (Sylvie), ,,Wakacje Don Żuana" (Zuzanna), ,,Dźwięki muzyki" (Admirałowa von Schreiber). Bardzo lubi występować dla dzieci. W bajkach muzycznych m.in. zagrała role: ,,Skarby Złotej Kaczki" (Tekla), ,,Kot w butach" (Mama myszek), ,,Pinokio" (Przekupka). Kreowała MG_8897postaci filmowe m.in.: ,,Oda do radości" (ciotka), ,,Z odzysku" (Żona Badylarza)-reż. Sławomir Fabicki, ,,Barbórka"(robotnica)-reż. Maciej Pieprzyca, ,,Święta wojna-Browar Bercika" (kelnerka). Bierze udział w wielu programach patriotycznych (3 Maja, 11 listopada , powstańczym), sakralnym oraz w programie piosenki retro pt. Piosenka przypomni ci. Współpracowała z grupą wokalno-aktorską PRO-ART , obecnie VOC-ART .

 

Wiesław Gawałek – śpiew

wieslaw_gawalekUkończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. we Wrocławiu w klasie perkusji. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Posiada weryfikacje ministerialne: piosenkarza i aktora estradowego. Współpracował z Państwową Filharmonią w Opolu, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Operetką Wrocławską oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Był pedagogiem w PSM II st. w Nysie, PSM I st. w Strzelcach Opolskich, PSM II st. weIMG_2377_1 Wrocławiu, SKIBA we Wrocławiu oraz w ŻAK w Katowicach.  Laureat ,,Srebrnej i Brązowej Iglicy’’ przyznawanej we Wrocławiu z okazji Dnia Teatru. Publiczności teatralnej znany ze spektakli takich jak: ,,Kat i błazen’’, ,,Skrzypek na dachu’’, ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc’’, ,,Zorba’’, ,,Ptasznik z Tyrolu’’, ,,Wiedeńska krew’’, ,,Kot w butach’’, ,,Anna Karenina’’, ,,Kwiat Hawai’’,  ,,Pinokio’’, czy  ,,Mały Książę’’.  Grał ,,Mistrza Ceremonii„w polskiej prapremierze musicalu ,,Cabaret’’. Brał udział w 255_1licznych programach telewizyjnych m.in. :,,Jak w starym kabarecie’’, ,,Podwieczorek przy mikrofonie’’ w TVP Polonia oraz ,,Stompin`an`singin’’. W Teatrze Muzycznym Castello można podziwiać  go w roli Barona Mirko Zety w operetce ,,Wesoła Wdówka oraz w roli Feriego z ,,Księżniczki Czardasza’’.

 

 

Marcin Sidor – skrzypceWW_20180610_06431_PalacKawalera_2048px_fotoWojciechWandzel

Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. R. Orlika i dr A. Mokrusa. Swoje umiejętności doskonalił także pod okiem wybitnych muzyków i pedagogów, takich jak prof. S. Yaroshevich, prof. D. Lederer, prof. M. Ławrynowicz, prof. J. Kaliszewska, Marek Moś. Laureat Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze (1999) oraz Śląskiego Międzynarodowego konkursu w Będzinie (2000). Wielokrotny stypendysta Miasta Dąbrowy Górniczej (2002-2005). Jako kameralista brał udział w licznych kursach mistrzowskich.  Występował na prestiżowych festiwalach, wśród których wymienić można WW_20180610_07062_PalacKawalera_2048px_fotoWojciechWandzelWarszawską Jesień, Festiwal Nostalgia (Poznań), Festiwal Prawykonań (Katowice), czy XVI Letnią Filharmonię Aukso (Suwałki). Jako muzyk orkiestrowy koncertował m. in. z Orkiestrą Muzyki Nowej, Śląską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Gorzowską, Orkiestrą Zagłębia Dąbrowskiego (w roli koncertmista). Obecnie (od 2004 roku) jest członkiem Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, Acoustic Quartet,  Królestwa Beskidu (zespołu folkowego) oraz zespołu ludowego Dąbrowiacy. Jak twierdzi, muzykowanie w różnych typach zespołów kameralnych jest dla niego okazją do wielopłaszczyznowego realizowania się świecie muzycznym. Gra na własnym, znakomitym, zabytkowym instrumencie A. A. Heberlein’a.

Piotr Oczkowski – fortepian, konferansjerPO_2

Historyk i popularyzator muzyki, pianista. Studiował historię muzyki (UJ w Krakowie) oraz grę na fortepianie (pod kierunkiem Marii Ogilbianki – uczennicy Alfreda Cortot i Henryka Sztompki). Publikował w prasie krakowskiej i ogólnopolskich periodykach muzycznych: Ruchu Muzycznym, Poradniku Muzycznym i Kwartalniku ISME. Autor programów i audycji realizowanych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia Katowice. Współzałożyciel i przez dwie kadencje prezes Towarzystwa im. I.J. Paderewskiego w Katowicach oraz członek i współpracownik Archiwum Paderewskiego w Morges (Szwajcaria). IMG_7932Przez wiele lat współpracował z wybitną polską pianistką Haliną Czerny-Stefańską. Jako redaktor muzyczny brał udział w przygotowaniu nagrań wszystkich Nokturnów i Mazurków F. Chopina oraz wyboru kompozycji I.J. Paderewskiego, dokonanych przez artystkę dla japońskiej wytwórni Pony Canyon. Asystował również dwukrotnie w prowadzonych przez pianistkę klasach mistrzowskich na Międzynarodowych Kursach Pianistycznych w Dusznikach. Jako prelegent i pianista uczestniczy w koncertach wybitnych artystów polskich i zagranicznych na terenie całego kraju. Jest autorem licznych projektów popularyzujących muzykę, takich jak: „Mała Akademia Muzyczna”, „Podwieczorki muzyczne w Willi Caro”, „Polsko-niemieckie inspiracje muzyczne” i.in. Występuje również w duecie fortepianowym z pianistą Antonim Brożkiem, wykonując zapomniane utwory kompozytorów polskich (I.J. Paderewski, J. Zarębski, J. Elsner). Prowadził programy edukacyjne dla dzieci w wielu śląskich miastach, m.in. w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. Jest współinicjatorem i dyrektorem  Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego (XX edycja w 2019 roku).

Nasze programy:

Melodie starego kina

Kontakt: +48 885 520 278